marekkWitam wszystkich. Mam na imię Marek, mam 27 lat, pochodzę z małej miejscowości w Małopolsce, a od 3 lat mieszkam w Poznaniu. Na co dzień pracuję w fundacji charytatywnej. W wolnym czasie gram w tenisa, angażuję się w wolontariat w Rodzinie Matki Bożej Bolesnej oraz jestem trenerem w Akademii Reissa.

Tematem przewodnim mojego bloga będzie to, jak uczyć się miłości, zastanawianie się co robić, aby kochać piękniej, dojrzalej, mądrzej, a przy tym czerpać radość z życia i dobrze czuć się z innymi ludźmi i z samym sobą. Wiele spraw, o jakich będę pisał, są moimi własnymi paradygmatami i przemyśleniami. Całej reszty dowiedziałem się z książek, prywatnych spotkań z mądrymi ludźmi, z wielu konferencji, w jakim brałem udział oraz współpracując z Bożą łaską. Kiedy zaprosiłem Jezusa do mojego życia, doświadczyłem zmian, o jakich wcześniej nie śmiałbym śnić. Jezus naprawdę żyje i działa cuda każdego dnia! Najważniejszą rzeczą, jaką mam do przekazania to: NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Mam wrażenie, że my, ludzie nie poświęcamy czasu na naukę miłości. W romantycznej relacji ze swoją drugą połową często kierujemy się emocjami i intuicją. Wolny czas przeznaczamy na rozwój biznesu, wygodne życie lub pójście w konsumpcjonizm. Jednak z czasem odkrywamy, że czegoś nam brakuje.  Moim zdaniem brakującą cząstką jest silna potrzeba do bycia kochanym i kochania drugiego człowieka. Wydaje mi się, że miłość jest bazowym zadaniem człowieka na ziemi, stąd warto uczyć się jej codziennie.

Mam przyjemność i frajdę z możliwości posiadania bloga i dzielenia się własnymi ideami. Zapraszam do lektury.